turanturan.com.tr: Siğil Tedavisi

Siğil oluşumunun taban nedeni HPV adı verilen human papilloma virbedenür. Gayrı bir tabir ile HPV olarak adlandırılan beşer papilloma virüslerinin amil başüstüneğu bir enfeksiyondur. Bahsi geçen HPV virüsünün tarafü fazla türü mevcuttur. Hpv doğrusu Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında kâin hücreleri etkilemekte ve böylece hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine neden olabilir. Siğiller çoklukla insanların ten rengine bakılırsa oluşmaktadır. Tenha dü tür siğil HPV kaynaklı değildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi de sahih siğil değillerdir. Siğil Ne Geçer? Normalde siğillerin birçoğu beşer vücudu dâhilin zararlı olmamakta ve herhangi bir sağaltma uygulanmaksızın kendi kendine geçebilmektedir. Bununla bile keyifsiz edici olan ya da genital bölgede çıkan siğillerin ise sağaltma edilmesi gereklidir. Siğillerde nezif ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit kabil gayrı cilt hastalıkları ile bile görülüyorsa, göbekli siğil olarak maruf molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, bazı cilt kanser türleri ile karışabileceğinden yaşa bağlamlı seboreik siğil varsa mutlaka uzman bir cilt doktoruna başvurma edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok şu denli bulunduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya temelladığında hastalar doktora temelvuruyor ve tanı konuyor. Siğillerin cepheı aralık kaşıntı, yanma ve nezif kabil sorunlar da yaşanabiliyor. Genital Siğil Sebep Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının nedeni HPV virüsüdür. Bu virüsün çok nüshada farklı alt türü bulunuyor ve bu türlerden bazenları hem hanımlarda hem de erkeklerde genital siğillere neden oluyor. Ancak bazı kişilerde siğiller ya da herhangi farklı bir emare de ortaya çıkmayabiliyor. Bir gayrı deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Riziko Faktörleri Nelerdir? Er yaşlarda cinsel ilişkiye oluşmak Çok nüshada partnerle korunmasız ilişkiye bulaşmak Cinsî yolla bulaşan farklı hastalıkların kişide olması Bağışıklık sisteminin zayıf olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Haricinde Hangi Hastalıklara Yöntem Açar? HPV enfeksiyonunun çoğunlukla vadi heveslitığı sorunların başlangıcında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla bile rahim ağzı kanseri vakalarının balaban kısmınden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Sıkıntı Yaratır Mı? Gebeliğe bağlamlı ekstra bir sorun meydana gelmez. Sadece genital siğillerin bazı bölgelerde olması durumunda doğumda aşırı gerilmeye bağlamlı kanamalar kabil. Özellikle vajinal duvarda kâin ve ebatları balaban olan siğillerde bu sıkıntı yaşhatırayor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Olası Başöğretmen? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom tasarrufıdır. Çünkü HPV virüsü cinsel yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek dâhilin de cinsel ilişkide kondom kullanılması örutubet taşıyor. Aynı zamanda bu virüse yönelik olarak vüruttirilen aşılar da mevcuttur. Kadınların oldukça etken cinsel yaşama temellamadan önce aşı yaptırmalarında kâr var. 9 yaş üstü olan kız ve koca çocuklara aşı konstrüksiyonlması olası olabiliyor. Ancak bu dönemde aşı konstrüksiyonlmadıysa ilerleyen dönemlerde de konstrüksiyonlabilir. 45 yaşına derece olan hanımlar HPV virüsüne yönelik aşılardan faydalanabilir.

siğil tedavisi

Back to Top
Seo Fiyatları https://tarimticareti.name.tr/ https://yabanhayati.name.tr/ https://solargunespanelleri.name.tr/ https://kiraathane.name.tr/ https://kutahyawebtasarimseo.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
Puro Satın Al
puff bar satın al
takipçi satın alma